Internat

Internat

W budynku naszej szkoły działa internat, w którym w okresie nauki mieszkają uczniowie-sportowcy pochodzący praktycznie z całej Polski. Miłość do sportu ściągnęła tych utalentowanych sportowców do Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem, gdzie mogą oni łączyć naukę z uprawianiem sportów zimowych.

 

Kierownik internatu - mgr Cecylia Pandyra
Numer telefonu do internat: 506 262 452

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

 

Budynek internatu szkolnego przeszedł generalny remont w latach 2019-2021, finansowany w całości przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. Modernizacja obiektu wraz z zakupem wyposażenia zrealizowana została w ramach zadania inwestycyjnego "Modernizacja budynków przy Zespole Szkół Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem", a jej koszt wyniósł 6.918.424,00 zł.

Do dyspozycji uczniów przygotowano w pełni wyposażone pokoje, z pełnym węzłem sanitarnym, do których dzieci i młodzież, podobnie jak do wszystkich innych pomieszczeń budynku, mają elektroniczny dostęp, co bezwzględnie podnosi bezpieczeństwo i komfort funkcjonowania i przemieszczania się. W internacie przewidziano 60 miejsc dla uczniów szkoły, w pokojach jedno- i wieloosobowych. Uczniowie mogą również korzystać z pełni umeblowanych i wyposażonych w niezbędny sprzęt AGD pomieszczeń socjalnych, w których zainstalowano indywidualny system wentylacji sterowany panelem dotykowym, tj. aneksy kuchenne, pralnia z suszarnią, pomieszczenia na sprzęt sportowy.

Czas wolny od zajęć lekcyjnych i sportowych uczniowie będą mogli spędzić w specjalnie zaprojektowanym pokoju rekreacyjnym, tzw. świetlicy, która z dwóch stron została całkowicie przeszklona. Sala została dodatkowo wyposażona w sprzęt multimedialny. Budynek internatu został bezpośrednio połączony z budynkiem szkoły kilkoma przejściami, otwieranymi elektronicznie przy pomocy indywidualnych kart magnetycznych. Budynek wyposażony jest w windę łączącą wszystkie kondygnacje, udogodnienia dla osób niepełnosprawnych oraz monitoring wizyjny.

Na terenie budynku znajdują się również trzy sale lekcyjne, w których uczyć się będą najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 10 Mistrzostwa Sportowego. W przyziemiu zlokalizowana jest kuchnia i stołówka zapewniająca mieszkańcom internatu całodzienne wyżywienie, a pozostałym uczniom i pracownikom szkoły ciepły posiłek w porze obiadowej.

Do dyspozycji uczniów przygotowano również nowy budynek narciarni i suszarni, w której zainstalowano najnowocześniejsze obecnie na rynku urządzenie kolumnowe do suszenia butów narciarskich.

Odpłatność za pobyt w internacie i wyżywienie ustala Zarządzenie Dyrektora ZSMS Zakopane w sprawie zasad przyznawania dopłat i dofinansowania do posiłków oraz pobyt w Internacie dla uczniów ZSMS Zakopane (w załączniku).

Opłaty należy wnosić do 10 – tego każdego miesiąca, na konto szkoły /wpłat należy dokonywać na imię i nazwisko mieszkańca/.

Wpłat za pobyt w Internacie należy dokonywać na podany numer konta:
Zespół Szkół Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem
ul. Droga do Olczy 26, 34-500 Zakopane
02 1020 3466 0000 9102 0136 3696

Uwaga! Sposób płatności za wyżywienie ustali firma prowadząca stołówkę szkolną (informację można uzyskać w internacie szkolnym).